Systemy kontroli dostępu CemiPARK zostały zaprojektowane tak aby były elastyczne i spełniały  potrzeby klientów.

OGÓLNY OPIS SYSTEMU

System oparty jest na komunikacji sieciowej LAN  oraz  mikrokomputerach. Ze względu  na twórców systemu mających duże doświadczenie serwisowe w instalacji innych markowych systemów parkingowych oparto się na prostocie działania i wizualizacji led wszystkich sygnałów wejściowych i wyjściowych danego kontrolera dostępu.

W jednym miejscu została zlokalizowana elektronika ( mikrokomputer i elektronika sterująca ) i listwa połączeniowa wszystkich podzespołów – typu : czytników kart zbliżeniowych i elektrozaczepów drzwiowych , zwór drzwiowych. 

Całość jest połączona  programem CemiPark zainstalowanym na karcie MikroSD w systemie Linux oraz  na bazie MySQL.

Ideą całego systemu jest to , że dowolny Kontroler dostępu  jest w pełni niezależnym urządzeniem mogącym współpracować z pozostałymi terminalami w sieci LAN.  Programowo poprzez przeglądarkę można konfigurować dany kontroler dostępu  z komputera Pc lub zdalnie przez internet oraz diagnozować  stan pracy kontrolera .  Takie rozwiązanie pozwala na podpięcie do systemu nieograniczoną ilość Kontrolerów Dostępu  dzieląc je na strefy wejścia i wyjścia.

Ze względu na potrzeby klienta związane z kontrolą dostępu do obiektu ( biurowiec , hotel , sklep itp.) każdy Kontroler Dostępu  można wyposażyć w dowolny czytnik kart zbliżeniowych np EM-Marin , Mifare,  HID  współgrający z istniejącą kontrolą dostępu. Standardem jest czytnik kart zbliżeniowych typu  EM-Marin 125 KHz.

W systemie karty zbliżeniowe służą do  Kontroli Dostępu   – z terminem ważności i podziałem na dane strefy dostępu.

Każdy Kontroler Dostępu obsługuje cztery  czytniki  kart i  cztery elektrozaczepy , lub jeden czytnik kart zbliżeniowych i 60 elektrozaczepów z 60 sygnałami wejściowymi stanu drzwi ( zamknięte / otwarte) 

Każdy Kontroler Dostępu może być serwerem , gdzie są zapisywane bilingi wszystkich wejść i wyjść oraz prawa dostępu wszystkich kart w systemie . 

System oparty na Kontrolerach Dostępu Cemi nie wymaga dodatkowego systemu bazy danych tzn PC z bazą danych lub specjalnego komputera PC- serwera.  W sieci Kontrolery dostępu można   konfigurować w taki sposób  że,  jeden z kontrolerów dostępu może być aktywny jako kontroler dostępu typu  serwer .  Jedynie w przypadku dodawania kart dostępu lub ich usuwania jest potrzeby dostęp WWW do kontrolera dostępu – serwer poprzez sieć LAN lun internet . Również zdarzenia są rejestrowane na kontrolerze dostępu – serwer , które można śledzić ON-LINE poprzez stacjonarny komputer PC lub internet i program CemiPark lub logowanie się bezpośrednio na danym kontrolerze dostępu- serwer poprzez stronę WWW. 

W 2017 uruchomiono System Kontroli dostępu na Obiekcie Osiedlowym , w konfiguracji   – trzy klatki schodowe wejścia na obiekt oraz wejścia do parkingu osiedlowego na 82 garaże . Wjazd na parking garażowy za pomocą karty zbliżeniowej . Terminale kontroli wjazdu  i wyjazdu do garaży wyposażono w interkomy Voip-owe . System wjazdowy podczas wjazdu otwiera bramę główną i bramę danego garażu. Podczas wyjazdu terminal wyjazdowy otwiera bramę wyjazdową i  zamyka bramę  garażową danego klienta – jeśli jest otwarta.

W garażu jest zamontowane 12 czytników  pozwalających niezależnie  na otwieranie i zamykanie bram garażowych przypisanych do danej karty. System współpracuje z systemem P-Poż .